UKRAINA

Versija spausdinimui

KRYMAS - JUODOSIOS JŪROS DEIMANTAS 8 d. (PAŽINTINĖ) Daugiau informacijos >>>

POILSIS KRYME 2011 Daugiau informacijos >>>

KIJEVAS 4 d. Daugiau informacijos >>>

KIJEVAS - ODESA 6 d. Daugiau informacijos >>>

KIJEVAS - LVOVAS - UŽGORODAS 7 d. Daugiau informacijos >>>

KIJEVAS - LVOVAS - ODESA 9 d. Daugiau informacijos >>>

Autonominė respublika Krymas įeina į Ukrainos sudėtį, užima Krymo pusiasalį. Krymą skalauja Juodoji ir Azovo jūros, su žemynu jungiasi Perekopo sąsmauka. Respublikos centras- Simferopolis. Nacionalinė Ukrainos valiuta- grivna, tai 100 kapeikų. Visiems vykstantiems į užsienį įvežamos ir išvežamos valiutos taisyklės yra vienodos. Pietinėje Krymo pakrantėje klimatas unikalus, atitinkantis Viduržemio jūros oro sąlygas, stepinėje pusiasalio dalyje malonus, sausas. Nuostabi ir įvairi gamta, gausybė saulėtų dienų, švelni, šilta jūra su daugybe paplūdimių, gydantis purvas, daug vaisių, visa tai sudaro palankias sąlygas geram, poilsiui ir sėkmingam gydymuisi.
Geriausias poilsio ir maudymosi jūroje laikas- vasara. Kryme ji trunka nuo gegužės iki spalio. Vidutinė sausio temperatūra nuo -+1C šiaurėje iki -+4C Krymo pietuose. Liepą -+24C- +30C. Vasarą vandens temperatūra - +25C.
Dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiams į Ukrainą galioja bevizis režimas.

 
Muitinė: Žodžiu deklaravus galima įvežti bet kokios valiutos, kuri būtų ekvivalentiška 1000-čiui JAV dolerių. Ukrainietiškas valiutos (grivnų) įvežimas ir išvežimas yra DRAUDŽIAMAS.
Pinigai: Ukrainos piniginis vienetas - grivna. JAV dolerio santykis su grivna maždaug 1:5,4 grivnos. Rusijos rublio 10:1,8 grivnos. Valiuta keičiama atitinkamuose valiutos keitimo punktuose, kurių yra pakankamai ir veikia be pertraukų ir išeiginių dienų. Keisti valiutą iš rankų į rankas baudžiama įstatymu.
Ryšys: Naudotis telefonu galima visose gyvenamose vietose arba gydyklose , taip pat taksofonu. Taksofonui reikalingos kortelės (kaina nuo 10 grivnų), kurios parduodamos kiekviename ryšio skyriuje. Taip pat su monetomis. Tam, kad paskambinti iš Ukrainos į Lietuvą reikia surinkti +370 (miesto kodas) - telefono numeris.
Kryme yra labai daug istorinių ir kultūrinių paminklų- senovės Chersonesas ir šlovės paminklai Sevastopolyje, pilkapis Carskij, šlovės Adžimyškai Kerčyje, uolinės viduramžių tvirtovės Sudake ir Feodosijoje, Bachčisarajo, Alupkos ir Livadijos rūmai, botanikos sodas Nikitskij, nuostabios įlankos Novyj Svet ir daug kitų. Įvairiuose Krymo kampeliuose mes siūlome platų gydyklų, viešbučių pensionatų, įvairaus aptarnavimo lygio poilsio bazių pasirinkimą, kuris priklauso nuo jūsų galimybių ir skonio.
Tai yra: 
 
  • Didžiosios Aluštos gydykla, besitęsianti per pietinę pakrantę iki Privetnoje.
  • Eupatorija- nuostabus kurortas vakarinėje pakrantėje su smulkiais smėlio paplūdimiais, kurie labiausiai timka vaikams.
  • Pensionatai Pesčianame ir Nikolajevkėje.
  • Sevastopolis, Saki, Sudak ir Feodosija.
  • Poilsio bazės ir pensionatai Kerčyje.
  • Šiaurės rytų Krymo dalyje Azovo pakrantės purvo kurortai.
  • Ir, aišku, gražuolė Jalta- visų Krymo kurortų perlas.
 

Jalta Krymo kalnų apsuptyje, Juodosios jūros pakrantėje išsidriekė nuostabioji Jalta- pietinės Krymo pakrantės princesė, viena iš geriausių kurortų ir turistinių centrų Europoje. Čia vyrauja Viduržemio jūros klimatas, karšta, sausa vasara, ilgas ruduo, trumpa, praktiškai be sniego žiema ir saulėtas pavasaris. Pagal saulėtų valandų skaičių -2233 val. -, Jalta prilygsta šiaurės Italijos ir pietų Prancūzijos kurortams. Vasarą jūra įšyla iki +24C- +27C, o žiemą išsaugo šilumą iki +7C- +10C. Maudymosi sezonas tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Geografinė padėtis ir puikus klimatas nuo seno pritaukdavo žmones į šias vietas. Gamtos sąlygos suformavo čia nepriekaištingą ir unikalų klimatą. Subtropikinės augmenijos ir jūros artumo derinys, taip pat Krymo kalnų apsaugota pakrantė sudaro čia pastovias oro sąlygas, prie kurių organizmas prisitaiko labai greitai. Palankios klimato sąlygos, jonizuotas, prisodrintas deguonimi ir fitocidais oras padeda sėkmingam lėtinių, nespecifinių plaučių susirgimų, bronchinės astmos, hipertonijos, širdies išemijos, cerebralinės aterosklerozės, inkstų ligų ir neurologinių susirgimų gydymui.
Apylinkėse yra daug gamtos, istorinių ir kultūros paminklų, o taip pat įžymių vietų, susijusių su istoriniais įvykiais ir žinomų mokslo ir meno veikėjų vardais. Tarp jų Livadijos rūmai, Alupkos ir Massandros rūmai- muziejai, Čechovo namai- muziejus, Pasakų laukymė, kurioje gausu nuo vaikystės pažįstamų personažų. Labai populiarios yra ekskursijos į  Aj- Petri, prie Učan- Su krioklio, į valstybinį botanikos sodą Nikitskij, į Massandros parką, pasivaikščiojimai prie jūros, isšvykos kateriais ir jachtomis.

 

Eupatorija Eupatorija- vienas iš seniausių miestų pasaulyje, egzistuojantis ant Juodosios jūros pakrantės daugiau negu 2500 metų. Jau V- ame amžiuje iki mūsų eros graikų gentys nusižiūrėjo šį jaukų Krymo pusiasalio kampelį ir pastatė čia miestą Kirkinitidę. Šio miesto griuvėsiai išliko iki mūsų dienų. Tai daugelis architektūros paminklų, tokių kaip Džuma- Džami mečetė, karaimų kenasai,  šv. Nikolajo katedra, šv. Iljos šventykla, senovės viduramžių gatvės. Eupatorija- vienintelis Krymo miestas, kuriame išliko XV amžiaus statyba. Nežiūrint savo ilgos istorijos ir nemažo kiekio senovės paminklų  miestas atrodo šiuolaikiškai. Miestas yra šiaurės vakarų dalyje ir tęsiasi 14- os kilometrų ruožu palei seklią  Kalamito įlanką. Klimatas švelnus, apysausis, be staigių temperatūros svyravimų. Stepių ir jūros oro derinys daro šią vietą palankią žmogaus sveikatai.Nuostabus paplūdimys, auksinis, švarus ir minkštas smėlis, skaidrus jūros vanduo, lygi pakrantė pelnė Eupatorijos paplūdimiams šlovę.

 

Alušta Alušta, atsiradusi senovėje Krymo pakrantėje kaip prekybinis uostas, yra beveik pietinės Krymo pakrantės centre, dviejų klimatinių zonų sandūroje. Nuo autonominio centro Simferopolio kurortinį miestą Aluštą skiria beveik 40 kilometrų kalnų kelio. Šiuolaikinė Alušta-respublikinis miestas. Didžiulė pietų pakrantės teritorija, besitęsianti nuo kalno Aju- dah pietvakariuose iki gyvenvietės Privetnoje šiaurės rytuose- visa tai ir yra Didžioji Alušta. Visiems užteks vietos po Aluštos ir jos pakrantės saule. Paplūdimiai tęsiasi daugiau kaip 40 kilometrų. Vyraujanti veiklos sritis Aluštoje- rekreacinė. Po Jaltos, tai antras pagal svarbumą kurortinis, gydomasis ir turistinis gentras. Čia gydo netuberkuliozinio tipo kvėpavimo organų, kraujagyslių ir nervų sistemos sutrikimus.
Unikalus klimatas, švari jūra, išplėtota kurortinė infrastruktūra stiprina jėgas ir daro poilsį malonų. Poilsiautojai visąlaik jaučia vietinių gyventojų svetingumą ir geranoriškumą.